Lagarto de Caldera

Jednoho hezkého dne si to taková malá chilská ještěrka vykračovala, nedbajíc na rady starších ještěrů, směrem do skladu se sušeným ovocem v nádherném přístavním městě Caldera. Jak už to tak v životě bývá, její svévole byla po zásluze odměněna.

PLESK! Přistál na ní jeden z tisíců kartonů právě dosušených rozinek. Tím se započala její dlouhá cesta v kontejneru trajektem napříč světem. Jižním Pacifikem, podél Peruánského pobřeží, Panamským průplavem, překrásným Karibikem, dále severní částí Atlantského oceánu a .. Nebudu Vás napínat, po různých peripetiích skončila ve skladu podobném tomu Calderskému na jihu Čech, kde ji při vykládání rozinek z kontejneru objevil užaslý Uzbekistánský učitel Alisher Sharabad.

Ano přátelé. Ihned po této události mi ji slavnostně předal, aby jsem jí vyfotil. Nemajíc digitální fotopřístroj jsem jí vzal do temné komory. Nejprve jsem ji nakontaktoval ušlechtilým procesem zvaným kyanotypie. Dále už jsem ji pouze zvětšoval klasickým pozitivním procesem na papír prý neušlechtilý (RC). Nyní zaujala tato chilská ještěrka placatého typu čestné místo po pravém boku zvětšovacího přístroje značky Meopta.
A nebo.. To bylo všechno úplně jinak?

Facebook Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *